Results

Fleadh Cheoil Uladh 2015

Dromore, Tír Eoghain

 

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Pearse Farren, CCÉ, Ards, An Dún

2nd Maebh Ní Loingsigh, CCÉ, Omagh, Tír Eoghain

3rd Orla Nic Chába, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Meabh McArdle, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

2nd Murdoch McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

3rd Úna Ní Loingsigh, CCÉ, An Ómaigh, Tír Eoghain

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Sinéad Finnegan, CCÉ, Carraig Mhachaire Rois, Muineachán

2nd Catherine Beare, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

rec Cathal O’Currain, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Eugene Mac Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Mairead Mitchell, CCÉ, An Lúb, Doire

rec Aoife Cunningham, CCÉ, Kilnaleck Crosskeys, An Cabhán

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Derbhla Duffy, CCÉ, Botha, Fear Manach

2nd Padraig Conroy, CCÉ, NYAH, An Cabhán

rec Pearse Óg McMahon, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Eoghan Baxter, CCÉ, Swanlinbar, An Cabhán

2nd Caithlin McKillion, CCÉ, Lisnaskea, Fear Manach

rec Fergal Donohoe, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st John McCann, CCÉ, Lisnaskea, Fear Manach

2nd Ryan Mulligan, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Lauren Hegarty, CCÉ, Aran Derg, Tír Eoghain

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Fergus Bogue, CCÉ, Ballinagh, An Cabhán

2nd Sean Ó Dulain, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

rec Jason McGovern, Glangevlin, An Cabhán

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Mark Tomany, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Domhnaill Ó Bradaigh, CCÉ, Milltown, An Cabhán

3rd Katie Ann McGoldrick, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Barra O’Connachtaigh, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Conan Whitley, CCÉ, Irvinestown, Tír Eoghain

3rd Lorcán Ó Darach, CCÉ, Portglenone, Aontroim

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Colm McMahon, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Emma Ní Chléirchin, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

3rd Eilísh Ní Fhiaich, CCÉ, Irvinestown, Fear Manach

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Seamus Tierney, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Cein Sweeney, CCÉ, Milltown, An Cabhán

3rd Padraig Bannon, CCÉ, Cill na Sean Rátha, An Cabhán

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Oisin Seaney, CCÉ, Trillick, Tír Eoghain

2nd Domhnaill Ó Bradaigh, CCÉ, Milltown, An Cabhán

rec Padraig Mullan, CCÉ, Newbridge, Doire

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Barra O’Connachtaigh, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Sinead Nic Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Caoimhe O’Kane, CCÉ, Newbridge, Doire

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Brigeen Mitchell, CCÉ, An Lúb, Doire

2nd Lachlan McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

rec Eimhéar Ní Mhaolchalainn, Machaire Ratha, Doire

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st James McCaffrey, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

2nd Roisin McCloskey, CCÉ, Portglenone, Aontroim

rec Brendan Rea, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

 

 

 

5A Cáirdín Piano / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Cormac McColgan, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

2nd Orlaith Brennan, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

rec Tess Fox, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

5B Cáirdín Piano / Piano Accordion (12-15)

1st Shauneen Maguire, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

2nd Aiesha Coyle, Doire

3rd Shaun McLaughlin, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

 

5C Cáirdín Piano / Piano Accordion (15-18)

1st Colm McMahon, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Sonia Hackett, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

rec Jarlath Holland, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

5D Cáirdín Piano / Piano Accordion (O18)

1st Ryan Hackett, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Fergal Bradley, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

3rd Michael Duffy, CCÉ, Carraig Mhachaire Rois, Muineachán

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Erin Whitley, CCÉ, Irvinestown, Tír Eoghain

2nd Aoife Nic Loingsigh, CCÉ, Omagh, Tír Eoghain

rec Oisín Bradley, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Cait Brennan, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Aine Ni Fhearraigh, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

rec Alannah Mitchell, CCÉ, An Lúb, Doire

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Stephen McMahon, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Niamh Howell, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

rec Cara NÍ Choinn, CCÉ, Coalisland/Clonoe, Tír Eoghain

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Mairead Mitchell, CCÉ, An Lúb, Doire

2nd Cathy Quinn, CCÉ, Ardboe, Tír Eoghain

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Domhnaill Ó Bradaigh, CCÉ, Milltown, An Cabhán

2nd Jane Walls, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

rec Conrad Cushnahan, CCÉ, Ballycastle, Aontroim

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Meabh Ní Dhónaill, CCÉ, Coalisland/Clonoe, Tír Eoghain

2nd Ruáirí Howell, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

rec Peadar Mac Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Eoin Orr, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

2nd Lachlan McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

rec Niall Dynan, CCÉ, Loch Lao, An Dún

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Cara Walls, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

2nd Niamh Crummey, CCÉ, Loch Lao, Aontroim

rec Ciarán Mac Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Orla Sheridan, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Niamh Mooney, CCÉ, Ros Earcáin, Aontroim

rec Muireann Ní hArraithe, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Leah Marron, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán

2nd Siobhán Nic Aoidh, CCÉ, Carraig Mhachaire Rois, Muineachán

rec Dearbhla McMullen, Portstewart, Doire

 

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st Gráinne Meyer, Ballymatoskerty, Toomebridge, Aontroim

2nd Lauren O’Neill, Glenullen, Doire

3rd Kerri Ní Mhaoláin, Maghera, Doire

 

9B Orgán Béil / Mouth Organ (12-15)

1st Brendan Mallon, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Hugh Cox, CCÉ, Boirche, An Dún

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Darragh Conway, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

2nd Odhran Harbinson, CCÉ, Botha, Fear Manach

rec Bobby McCaul, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán

 

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Eimear Bogue, CCÉ, Ballinagh, An Cabhán

2nd Shane Maguire, CCÉ, Corcaghan, Muineachán

rec Jack O’Reilly, CCÉ, Kilnaleck Crosskeys, An Cabhán

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Fintan Hackett, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

2nd Bronagh Sweeney, CCÉ, Milltown, An Cabhán

rec Eimear Cathcart, CCÉ, Irvinestown, Fear Manach

 

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st George McAdam, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Clive Acheson, CCÉ, Botha, Fear Manach

rec Stephen McKee, CCÉ, An Lúb, Doire

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Darragh Conway, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

2nd Oisín Reilly, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

rec Seanie McIntosh, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Jack O’Reilly, CCÉ, Kilnaleck Crosskeys, An Cabhán

2nd Annie Nic Gabhann, CCÉ, St Mochua’s, Keady, Ard Mhacha

rec Shane Walsh, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Bronagh Sweeney, CCÉ, Milltown, An Cabhán

2nd Aislinn Fegan, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

rec Fintan Hackett, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

 

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st George McAdam, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Stephen McKee, An Lúb, Doire

rec James Carson, CCÉ, Loch Lao, Aontroim

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Renee Crotty, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Aoibheann Morrison, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

rec Roise McCloy, CCÉ, Newbridge, Doire

 

 

 

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Rose Connolly, CCÉ, Newtownbutler, Fear Manach

2nd Barra O’Connachtaigh, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

3rd Dervla Ní Threasaigh, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Eilísh Ní Fhiaich, CCÉ, Irvinestown, Fear Manach

2nd Niamh McIntosh, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

3rd Emma Ni Chonnachtaigh, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

12D Pianó / Piano (O18)

1st Marc Mac Criostail, CCÉ, Gleann an Chlochair, Tír Eoghain

2nd Orla Nic Thaidhg, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

rec Eimear Ni Ghallachoir, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

13B Mileoideon / Melodeon (12-15)

1st Katie Boyle, CCÉ, Corcaghan, Muineachán

2nd Fergal Donohoe, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

rec Liam Orr, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

 

13C Mileoideon / Melodeon (15-18)

1st Aoife McCabe, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán

 

13D Mileoideon / Melodeon (O18)

1st Martin Treacy, CCÉ, Botha, Fear Manach

 

14A Rogha Ghléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Peadar Connor, CCÉ, Ballycastle, Aontroim

2nd Jamesie Wray, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

3rd Hannah Houston, CCÉ, Min na Croise, Dún na nGall

 

14B Rogha Ghléas / Miscellaneous (12-15)

1st Úna Campbell, CCÉ, Pomeroy, Tír Eoghain

2nd Jack O’Reilly, CCÉ, Kilnaleck Crosskeys, An Cabhán

3rd Aidan Kelly, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

14C Rogha Ghléas / Miscellaneous (15-18)

1st Cathal Ó Murchú, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Niall Quinn, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

rec Méabh Nic Gabhann, CCÉ, St Mochua’s, Keady, Ard Mhacha

 

 

14D Rogha Ghléas / Miscellaneous (O18)

1st Carl O’Dochartaigh, CCÉ, Min na Croise, Dún na nGall

2nd Roisin McCloskey, CCÉ, Portglenone, Aontroim

3rd Mark McKee, CCÉ, An Lúb, Doire

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Willow Wolsey, CCÉ, Ards, An Dún

2nd CJ Burns, CCÉ, Milltown, An Cabhán

3rd Oran Rodgers, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Jack O’Reilly, CCÉ, Kilnaleck Crosskeys, An Cabhán

2nd Ella McGrory, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

3rd Sinéad Nic Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Aislinn Fegan, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

2nd Darragh McCague, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

rec Cathal Ó Murchú, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Orla Nic Thaidhg, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

2nd Cáit Ní Choirc, CCÉ, Emyvale, Muineachán

3rd Ciarán Martin, Crosskeys Rd, Toomebridge, Aontroim

 

16A Bodhrán / Bodhrán (Faoi 12)

1st Paraic Neeson, Baile Eachaidh, Doire

2nd Saóirse McGahern, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

rec Dara Donaghy, Killaloo, Doire

 

16B Bodhrán / Bodhrán (12-15)

1st Jack Pang, CCÉ, Ards, An Dún

2nd Conor Quinn, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

rec Shane McLaughlin, CCÉ, Ards, An Dún

 

16C Bodhrán / Bodhrán (15-18)

1st Alana Ní Fhloinn, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Aodhán O Fionnagaín, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

rec Dáire Smith, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

 

 

 

16D Bodhrán / Bodhrán (O18)

1st Cáit Ní Choirc, CCÉ, Emyvale, Muineachán

2nd Eoin McKee, CCÉ, An Lúb, Doire

3rd Eiméid Ó Mhaolchalainn, Machaire Fiolta, Doire

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (Faoi 12)

1st Oisín Reilly, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

2nd Ryan Ó Breathnach, CCÉ, Carraig Mhachaire Rois, Muineachán

3rd Conor Maguire, CCÉ, Lisnaskea, Fear Manach

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (12-15)

1st Shane Maguire, CCÉ, Corcaghan, Muineachán

2nd Lorcán Ó Darach, CCÉ, Portglenone, Aontroim

rec Aodhan Brennan, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (15-18)

1st Ryan Maguire, CCÉ, Lisnaskea, Fear Manach

2nd Sonia Hackett, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

3rd Rebecca Mc Gorty, CCÉ, Belleek, Fear Manach

 

17D Drumaí Céilí / Céilí Band Drums (O18)

1st Eoin McKee, CCÉ, An Lúb, Doire

2nd Paul Rush, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

3rd Edel McBride, CCÉ, Trillick, Tír Eoghain

 

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Josh Owens, CCÉ, Ards, An Dún

2nd Rosie McElroy, CCÉ, An Lúb, Doire

3rd Danú McKinney, CCÉ, St Mochua’s, Keady, Ard Mhacha

 

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Affraic Ni Bhroithe, CCÉ, Leitir Ceanainn, Dún na nGall

2nd Murdoch McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

rec Kerry McCabe, CCÉ, Newtownbutler, Fear Manach

 

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Laura Lynam, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

2nd Rachel McIntyre, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

3rd Caoilinn Diver, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

 

 

 

 

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st Domhnaill Ó Bradaigh, CCÉ, Milltown, An Cabhán

2nd Jane Walls, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

3rd Evin McCarron, CCÉ, Belturbet, An Cabhán

 

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Meabh Ní Dhónaill, CCÉ, Coalisland/Clonoe, Tír Eoghain

2nd Peader Mac Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

3rd James Hughes, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán

 

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st Niall Dynan, CCÉ, Loch Lao, An Dún

2nd Lachlan McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

 

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Mark Tomany, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Domhnaill Ó Bradaigh, CCÉ, Milltown, An Cabhán

3rd Patrick Dynan, CCÉ, Loch Lao, An Dún

 

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Ellen O’Brien, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Aisling Ní Riordain, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

3rd Barra O’Connachtaigh, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Dearbhla Ní Scealláin, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Aisling Beare, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

3rd Oisín McCann, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

 

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st Siobhan Ni Chonchuirr, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

2nd Martha Guiney, Newry, An Dún

3rd Roisin McCloskey, CCÉ, Portglenone, Aontroim

 

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Patrick Dynan, CCÉ, Loch Lao, An Dún

2nd Oisin Seaney, CCÉ, Trillick, Tír Eoghain

rec Ellie Conway, Newbridge, Doire

 

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Lorcán Ó Darach, CCÉ, Portglenone, Aontroim

2nd Ellen O’Brien, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

rec Orlaith Dynan, CCÉ, Loch Lao, An Dún

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Lachlan McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

2nd Dearbhla Ní Scealláin, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Deirdre McGrory, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

 

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Siobhan Ni Chonchuirr, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

2nd Roisin McCloskey, CCÉ, Portglenone, Aontroim

 

22A Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Cara Walls, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

2nd Ciarán Mac Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Fiona Dolan, CCÉ, Ards, An Dún

 

22B Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (12-15)

1st Rose McCullagh, CCÉ, Loch Lao, Aontroim

2nd Muireann Ní hArraithe, CCÉ, Éamonn Ó Muirí, Muineachán

rec Ellie Agnew, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

 

22C Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (15-18)

1st Lauren Ní Mhurchú, CCÉ, Emyvale, Muineachán

2nd Niamh McIntosh, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

rec Pádraig Mac Cionna, CCÉ, Emyvale, Muineachán

 

22D Foinn Mhalla, Cruit / Irish Harp Slow Airs (O18)

1st Kerri Ní Mhaoláin, Maghera, Doire

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Aoife Ní Loingsigh, Meabh Ní Loingsigh, CCÉ, Omagh, Tír Eoghain

2nd Aine McCaffrey, Megan Teague, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

3rd Rosie McElroy, Lara Bell, CCÉ, An Lúb, Doire

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Barra O Connachtaigh, Orlaith Ni Sheireadain, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Jane Walls, Molly Walls, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

3rd Paedar Mac Cionnaith, Sinead Nic Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Eoin Orr, Liam Orr, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

2nd Seamus Mac Coinnaith, Sinead Nic Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

3rd Niamh Howell, Ruáirí Howell, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Mairead Mitchell, Maria Mitchell, CCÉ, An Lúb, Doire

2nd Claire McAdam, Ursula McAdam, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

3rd Damien Bannon, Seamus Tierney, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Domhnaill Ó Bradaigh, Grainne Ni Bradaigh, Jack Moran, CCÉ, Milltown, An Cabhán

2nd Aoife Rudden, Naomi Smith, Orla Nic Chába, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

3rd Darragh Conway, Iarla McMahon, Pearse Óg McMahon, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Aoife Ní Loingsigh, Sinead Nic Cionnaith, Una Ní Loingsigh, CCÉ, Omagh, Tír Eoghain

2nd Cara Walls, Jane Walls, Molly Walls, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

rec Anna O’Donnell, Maebh Sweeney, Maeve O’Donnell, CCÉ, Loup, Tír Eoghain

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Ciara Maguire, Matthew McAstocker, Niamh Howell, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

2nd Peadar Mac Cionnaith, Seamus Mac Cionnaith, Sinead Nic Cionnaith, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Cormac McBride, Lauren Hegarty, Sean Hegarty, CCÉ, Aran Derg, Tír Eoghain

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Mairead Mitchell, Maria Mitchell, Lauren O’Neill, An Lúb, Doire

2nd Cathal O’Currain, Eimear Nic Comhaill, Megan Mac Giolla Choill, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st Clogher Valley A, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd An Lúb, CCÉ, An Lúb, Doire

rec Clogher Valley B, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Crosskeys Céili Band, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

2nd Clogher Valley A, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Banna Céilí Oirialla, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Clogher Valley, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Rinn Mhic Giolla Rua, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

rec Crosskeys Céili Band, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

 

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st The Stray Leaf Ceili Band, CCÉ, St Mochua’s, Keady, Ard Mhacha

2nd Blackwater Céilí Band, CCÉ, Gleann an Chlochair, Tír Eoghain

rec Lough Ouchtar, CCÉ, Cill na Sean Rátha, An Cabhán

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Clogher Valley A, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd CCÉ Loch Lao, CCÉ, Loch Lao, Aontroim

rec Belturbet, CCÉ, Belturbet, An Cabhán

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Clogher Valley, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd CCÉ Loch Lao, CCÉ, Loch Lao, Aontroim

rec Ards, CCÉ, Ards, An Dún

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st CCÉ Loch Lao, CCÉ, Loch Lao, Aontroim

2nd Ards, CCÉ, Ards, An Dún

rec Ceoltóirí Crosskeys, CCÉ, Loughbeg, Aontroim

 

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Caisleán Nua, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

2nd CCE Leitir Ceanainn, CCÉ, Leitir Ceanainn, Dún na nGall

 

27F Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Band (Faoi 18)

1st Attical Junior Band,

 

27D Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Band (O18)

1st St Brigid’s Accordion Band, Jonesborough, Ard Mhacha

2nd St Miguel Community Youth Band,

 

28D Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Band (O18)

1st Maghery Fife & Drum,

 

29F Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Band (Faoi 18)

1st Donegal Town,

2nd CCE Cloich Cheann Fhaola, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

29D Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Band (O18)

1st Buncrana Miscellaneous Band,

 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (Faoi 12)

1st Ríona Tibby, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

2nd Cíara Cliontúin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

3rd Aoibhin Ni Dhealga, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (12-15)

1st Beth Taggart, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

2nd Amy Ni Chleirigh, CCÉ, Leitir Ceanainn, Dún na nGall

3rd Treasa McKinley, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Mná) / Sean Nós Singing, Irish (Ladies) (15-18)

1st Dearbhla Ni Sceallain, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Clíona Ni Ghallachoir, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

rec Tara Ní Ghiolla Seanáin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

 

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (Faoi 12)

1st Pearse Larkin, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Ethan McCarron, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

3rd Conor O’Mongain, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (12-15)

1st Conor O’Gallachoir, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

2nd Tiarnan Conway, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

rec Yaran McNeill, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós, Gaeilge (Fir) / Sean Nós Singing, Irish (Men) (15-18)

1st Cathal O’Currain, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

33A Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Cathleen Garland, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

2nd Aoife O’ Reilly, CCÉ, Belleek, Fear Manach

rec Ursula Ní Scealláin, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

 

 

 

33B Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Beth Taggart, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

2nd Katie Boyle, CCÉ, Corcaghan, Muineachán

rec Dearbhla Daly, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

 

33C Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Dearbhla Ni Sceallain, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Niamh Daly, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

rec Loinnir McAliskey, CCÉ, Coalisland/Clonoe, Tír Eoghain

 

33D Songs in English (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Nuala McBride, CCÉ, Trillick, Tír Eoghain

2nd Julie-Ann McCaffrey, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

rec Oonagh McArdle, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

34A Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (Faoi 12)

1st Pearse Larkin, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Aodhan Ó Coilleann, CCÉ, Kilnaleck Crosskeys, An Cabhán

3rd Jack Conway, CCÉ, Bonnán Buí, Ard Mhacha

 

34B Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (12-15)

1st Gabhan Ó Gribbin, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

2nd Tiarnan Conway, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

3rd Peter Mc Mahon, CCÉ, Roslea, Fear Manach

 

34C Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (15-18)

1st Stephen McMahon, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Gareth Maguire, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

 

34D Songs in English (Men) / Amhráin Bhéarla (Fír) (O18)

1st Damian McKenna, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

2nd Pearse McMahon, CCÉ, An Bonnan Bui, Ard Mhacha

3rd Anrai O’Domhnaill, CCÉ, Leitir Ceanainn, Dún na nGall

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Breandán Ó Suilleabhain, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Cathal Magee, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

3rd Tara Howell, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

 

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Ruáirí Howell, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

2nd Annie Ní Lochlainn, Machaire Ratha, Doire

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Tiarnán Mac Gabhann, CCÉ, St Mochua’s, Keady, Ard Mhacha

2nd Eimhéar Ní Mhaolchalainn, Machaire Ratha, Doire

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Naomi Smith, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Paul McKenna, CCÉ, Irvinestown, Tír Eoghain

3rd Liam Treanor, CCÉ, Emyvale, Muineachán

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Aine McDermott, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Tara Ní Ghiolla Seanáin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

rec Lauren Rooney, CCÉ, Lisnaskea, Fear Manach

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Edel McBride, CCÉ, Trillick, Tír Eoghain

 

38E Newly Composed Song (English) / Amhrán Nua Cheaptha (Béarla) (Aon Aois/Any Age)

1st Julie-Ann McCaffrey, CCÉ, Derrylin, Fear Manach

2nd Terry Cowan, CCÉ, Caisleán Nua, An Dún

3rd Anrai O’Domhnaill, CCÉ, Leitir Ceanainn, Dún na nGall

 

39E Píosa Ceoil Nua Cheaptha / Newly Composed Tune (Aon Aois/Any Age)

1st Niamh Ni Ridlí, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Lachlan McKibbin, CCÉ, Loch Lao, An Dún

rec Lena Ní Fhearcheallaigh, CCÉ, Carraig Mhachaire Rois, Muineachán

 

40A Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (Faoi 12)

1st Cavan B, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Cavan D, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

40B Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (12-15)

1st Foirne Rince Mhuineacháin, Muineachán

 

40C Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (15-18)

1st Cavan A, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

 

40D Rince Céilí 8 (Mná) / 8 Hand Céilí (Ladies) (O18)

1st Clanbrassil, CCÉ, Clanbrassil, Ard Mhacha

2nd Emyvale, CCÉ, Emyvale, Muineachán

rec Munterconnaught, Munterconnaught, An Cabhán

41B Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (12-15)

1st Gleann an Lolair , Gleann an Lolair, Doire

 

41C Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (15-18)

1st Machaire Ratha , Machaire Ratha, Doire

2nd Foirne Rince Mhuineacháin, Muineachán

 

41D Rince Céilí 8 / 8 Hand Céilí (Mixed) (O18)

1st Emyvale, CCÉ, Emyvale, Muineachán

 

42A Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (Faoi 12)

1st Cavan A, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Cumann Pheadair Naofa, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

rec Droichead Mhaigh Eo, Mayobridge, An Dún

 

42B Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (12-15)

1st Foirne Rince Mhuineacháin, Muineachán

2nd Cavan A, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

3rd Munterconnaught G, Munterconnaught, An Cabhán

 

42C Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (15-18)

1st Cill na Sean Rátha, CCÉ, Cill na Sean Rátha, An Cabhán

2nd Droichead Mhaigh Eo, Mayobridge, An Dún

rec CCE Cloich Cheann Fhaola, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

 

42D Rince Céilí 4 (Mná) / 4 Hand Céilí (Ladies) (O18)

1st Cill na Sean Rátha, CCÉ, Cill na Sean Rátha, An Cabhán

2nd D Team CCE Cloich Cheann Fhaola, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

rec Clanbrassil, CCÉ, Clanbrassil, Ard Mhacha

 

43A Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (Faoi 12)

1st Ring of Gullion, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

2nd Munterconnaught F, Munterconnaught, An Cabhán

 

43B Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (12-15)

1st Foirne Rince Mhuineacháin, Muineachán

2nd Droichead Mhaigh Eo, Mayobridge, An Dún

rec Gleann an Lolair ‘B’ , Gleann an Lolair, Doire

 

 

 

 

43C Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (15-18)

1st Rinceoírí na nGleann ‘A’ , nGleann, Doire

2nd Foirne Rince Mhuineacháin ‘A’, Muineachán

rec Foirne Rince Mhuineacháin ‘B’, Muineacháin

 

43D Rince Céilí 4 / 4 Hand Céilí (Mixed) (O18)

1st Emyvale ‘A’, CCÉ, Emyvale, Muineachán

2nd A Team CCE Cloich Cheann Fhaola, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

rec Emyvale ‘B’, CCÉ, Emyvale, Muineachán

 

44A Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (Faoi 12)

1st Munterconnaught A, Munterconnaught, An Cabhán

2nd Tullycorbet, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

3rd Lavey Set Dancers , Lavey, An Cabhán

 

44B Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (12-15)

1st Tullycorbet ‘A’, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Tullycorbet ‘B’, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

rec Lavey Set Dancers , Lavey, An Cabhán

 

44C Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (15-18)

1st Tullycorbet, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Lavey Set Dancers, Lavey, An Cabhán

 

44D Rince Seit (Mná) / Full Set (Ladies) (O18)

1st Cill na Sean Rátha, CCÉ, Cill na Sean Rátha, An Cabhán

2nd Munterconnaught, Munterconnaught, An Cabhán

 

45A Rince Seit / Full Set (Mixed) (Faoi 12)

1st Munterconnaught D, Munterconnaught, An Cabhán

2nd Munterconnaught E, Munterconnaught, An Cabhán

 

45B Rince Seit / Full Set (Mixed) (12-15)

1st Tullycorbet, CCÉ, Tullycorbet, Muineachán

2nd Gleann an Lolair , Gleann an Lolair, Doire

 

45C Rince Seit / Full Set (Mixed) (15-18)

1st Rinceoírí na nGleann, nGleann, Doire

 

45D Rince Seit / Full Set (Mixed) (O18)

1st Munterconnaught, Munterconnaught, An Cabhán

 

46D Rince Leath-Seit / Half Set (Mixed) (O18)

1st Munterconnaght Half Set Mixed, Munterconnaught, An Cabhán

 

48A Rince ar an Sean Nós (Faoi 12)

1st Niamh Carney, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

2nd Colin Carney, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

rec Tara McAnenna, CCÉ, Milltown, An Cabhán

 

48B Rince ar an Sean Nós (12-15)

1st Paul McCabe, CCÉ, Cavan Town, An Cabhán

2nd Jasmine Scanlon, CCÉ, Milltown, An Cabhán

rec Roisin Lynch, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

 

48C Rince ar an Sean Nós (15-18)

1st Aoife McCabe, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán

 

48D Rince ar an Sean Nós (O18)

1st Kate Bartley, CCÉ, Moynehall, Cavan

2nd Frank Sweeney, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

rec Una Bannon, Lough Gowna, Co. Cavan

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Fíanna Ní Inglis, Baile na Scrine, Doire

Q Dearbhla Ní Mhearáin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Amy Nic Dónaill, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Ethan McCarron, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Shea Larkin, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Fionán Ó Gallchóir, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Rachael Ní Leannáin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Ally McCarron, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Somhairle Mathers, CCÉ, Ballycastle, Aontroim

Q Aoibhinn Ní Scealláin, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Cait Ni Cheallaigh, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

Q Helen McCrystal, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Jamie Ní Chorragain, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Rossa Ní GhiollaSeanáin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Brónach Ní Scealláin, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain

 

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Conor O’Gallachoir, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

Q Aisling Ní Ghallchóir, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Deirbhle Larkin, CCÉ, Ring of Gullion, Ard Mhacha

Q Ciara Mathers, CCÉ, Ballycastle, Aontroim

Q Eve Gardiner, CCÉ, Ballycastle, Aontroim

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Orlaith Ni Bhradaigh, CCÉ, Milltown, An Cabhán

Q Clíona Ni Ghallachóir, CCÉ, Cloich Cheann Fhaola, Dún na nGall

Q Micheal Piaras O’Ceallaigh, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhride, Dún na nGall

Q Katie McCleary, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán

Q Tara Ní Ghiolla Seanáin, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán